تبلیغات
شکارپرنده درشهرستان میانه - کپ سلاح شکاری
 
شکارپرنده درشهرستان میانه

چند مدل از آلیاژ و سوپر آلیاژ هایی که در کپ سلاح شکاری به کار برده میشود:

1-سوپر آلیاژ آلمنیوم 7000 (جذب آهن ربا نمیشود)(به علت رد کردن سریع حرارت مقاوم بودن در برابر ضربات شوک(مثل شلیک) مقاوم در برابر خوردگی و رسوب جزء 7 آلیاژ برتر تا سال 2010 بود)2

2- سوپر آلیاژ چدن (جذب آهنربا نمیشود) (چدن های خاکستری-چدن های ma-libel )(الیاژ چدن با چدن فرق داره)به علت چگالی بالا و مقاوت و پایداری بالا در سلاح های مگنوم جنگی و شکاری کاربرد داردند.


3-فولاد:(فولادهای زنگ نزن
asininity (نگیر) (توجه داشته باشید که این نوع فولاد به علت اینکه حرارت پذیر نیست کاربرد بسیاری در صنایع جنگی داره به هیچ وجه به آهنربا نمیچسبه و به فولاد (نگیر) معروفه.


4-فولادهای زنگ نزن
friti (بگیر) (جذب آهنربا میشود)این نوع فولاد که رایج ترین و فلزی معقول برای اسلحه سازی میباشد البته سنگین است.
5-فولادهای زنگ نزن
matenziti ( بگیر)(جذب آهنربا میشود)محبوب ترین فولاد نزد اسلحه سازان قدیم (این فولاد را شرکت ریخته گری کروپ آلمان به دنیا معرفی کرد و به سازمانهای اسلحه سازی فروخت)(اسلحه سازی کروپ که به سه حلقه معروفه با صنایع فولاد کروپ تفاوت داره ولی به هم وابسته هستند)
(پس نتیجه میگیریم آهنربا وسیله درستی برای شناخت جنس کوپ نیست و یا باید در کاتالوگ سلاح جنسشو نوشته باشه یا باید یه متالوژیست خبره اونم با امتحان روی فلز جنسشو به شما بگه.

در آخر هم اگر خدایی نکرده شما رنگ قشنگ روی کپ پرید از ناصرخسرو (رادیوم) تهیه کن.(رادیوم مایعی است در 3 خاصیت :سیاه قلم - طلای سفید - و طلای زرد) اگر کپ سلاح شما مشکی هست میتونید رادیوم سیاه قلم تهیه کنی و یک ماژیک الکترود رادیوم و یه آداپتور 12 ولت بگیری.ویا میتونی با گرفتن رادیوم طلای زرد ماشه سلاح تو بدونه باز کردن و به سادگی یه لایه قشنگ از طلا روش بکشی.

 

اینم  یه تیکه از یه مقاله در باره آلمینیوم 7000 به مناسبت تفنگ جدید حاج علی و تفنگ خودم :
AlZn5Mg2CrZr یك آلیاژ جدید قابل عملیات حرارتی كه به سفارش دانشگاه پلی تكنیك گدانسك توسط یك كارخانه نظامی تولید كننده آلومینیوم ساخته شده است استحكان كشتی این آلیاژ مساوی و یا بیش از فولادهای معمولی است. آزمایشهای مكانیكی انجام گرفته روی این آلیاژ نشان می دهد كه استحكام كشش نهائی و استحكام تسلیم آن در شرایط عملیات حرارتی T6 بهترتیب حدود 450 و 320 مگاپاسكال است.
آلیاژهای
Al_Zn_Mg:
یکی از سیستم های سه جزئی مهم آلیاژهای آلومینیوم است. در این سیستم فازهای
MgZn2 وAl2Mg3Zn3 درست مانند نقش Mg2Siدر سیستم Al_Mg_Si به عنوان عامل استحکام بخشی آلیاژهای آلومینیوم گروه 7000 عمل می نماید. آلیاژهای 7075 و7079 نمونه هایی از آلیاژهای آلومینیوم قابل عملیات حرارتی این سیستم است.
روابط تعادلی موجود در (860 درجه فارنهایت) 460 درجه سانتیگراد و (392 درجه فارنهایت ) 200 درجه سانتیگراد در ناحیه پر آلومینیوم سیستم
Al_Zn_Mg است.
دو فاز از مهمترین فازهای موجود در این نمودارها ترکیبات بین فلزی
Al2Mg3Zn3 وMgZn2 می باشد.
تعیین نقش عناصر ناخالصی
Cu Mn Si Fe بعلت تاثیرات متقابل آنها بسیار دشوار است. آهن اگر به تنهایی باشد تولید FeAl3 می نماید ودر آلیاژهای Al_Fe_Mg رسوب FeAl3 زودتر حاصل می گردد. در آلیاژهای Al_ZN_Fe نیز وضع بهمین ترتیب است و نیز وضعیت مشابهی در حضور روی و منیزیم حاصل می گردد. اگر سیلیسیم به تنهایی باشد با منیزیم تولید Mg2Si می کند و بستگی به مقدار روی ندارد. اگر آهن و سیلیسیم با هم باشند تولید فازهای (FeSi)آلفا و (FeSi)بتا میکنند که هر دو از FeAl3 از طریق واکنش پریتکتیکی حاصل می گردد. مشخص شده است که با بالا رفتن نسبت منیزیم به روی و آهن به سیلیسیم و با سرعت دادن انجماد از تولید این فازها می توان جلوگیری کرد. منگنز بصورت ناخالصی اغلب وارد FeAl3 می شود. اگر منگنز در حدود 0.5 درصد باشد بصورت MnAl6 جدا می شود که سپس تولید فاز آلفا می کندکه بقدری پایدار است که از تشکیل فاز بتا و یا Mg2Si جلوگیری می نماید. مس اگر بصورت ناخالصی باشد وارد محلول جامد می شود و اگر به عنوان عنصر آلیاژی وارد گردد تشکیل CuAl2 یا S می کند که به ترتیب با بالا بودن مس و نسبت منیزیم به روی حاصل می شوند.
تاثیر روی:
روی از عناصری است که در آلیاژهای آلومینیوم ترکیب بین فلزی ایجاد نمی کند و گروه 7000 از آلیاژهای روی هستند. بندرت با آلومینیوم به تنهایی به کار می رود.صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب